E un timp in viata fiecarui om cand ajunge la convingerea ca invidia nu-i altceva decat nestiinta, ca imitatia e sinucidere, ca de bine, de rau, e dator sa fie el insusi.
Nu e sarac cine are putin, ci cine doreste mult.
Daca vrei sa inaintezi in intelepciune, nu te uita de te ia lumea de prost, ori nebun. E treaba ei, nu e a ta.
Drumul cel mai sigur si mai bun este acela de a te bizui numai pe propriile-ti forte si sa tinzi la propria-ti perfectiune.
Orice om, si cu atat mai mult orice om de geniu, are un cont deschis de incredere in sine, care-l insoteste rar de-a lungul intregii vieti.
Copy Protected by Chetan's WP-CopyProtect.