Kimono: În anii 1960, eram singura femeie și singura europeancă ce se îmbarca în avioanele cu destinația în Japonia. Ți se oferea un kimono de îndată ce pășeai la bord. Vremurile s-au schimbat...! (Râde). Am o întreagă colecție. Cele de mătase sunt minunate, dar am o preferință pentru cele din bumbac. Întotdeauna am unul în valizele mele, la fel și în cabina mea. Când ies din scenă, îmi place să-l port înainte de a-mi primi invitații.
(Sylvie Vartan de la A la Z: K de la Kimono)
© CCC
Imbracamintea este o conceptie despre sine purtata la vedere. Cine s-ar gandi sa poarte ceva care ii este contrar si il contrazice tot timpul?
Mă îmbrac pentru imagine. Nu pentru mine, nu pentru public, nu pentru modă, nu pentru bărbați.
Copy Protected by Chetan's WP-CopyProtect.