Cei mai multi dintre noi traim in lumea exterioara si ne identificam (o facem de la trei ani) cu imaginea noastra din oglinda. Suntem cei care suntem. Cand spunem "eu", ducem aratatorul spre piept: sunt corpul meu, un lucru din lumea larga. De obicei n-avem timp de introspectie si, daca ne cautam constient propria noastra fiinta, o facem nu catre interior, ci spre suprafata mereu schimbatoare si colorata a vietii, ca un alergator care ar porni o cursa tasnind invers din start.
Şi ce înseamnă viaţa, dacă nu există durere, remuşcare, lacrimi?
© CCC
Această manie abominabilă de a nu spune imediat cine eşti!
(Cu hidrogen)
© CCC
Nu este niciodată prea târziu să pleci.
(Deșertul tătarilor)
© CCC
Roma, capitala apei sfințite...
(Prăbușirea Balivernei)
© CCC
Imi pare rau, dar nu reusesc sa aud ce spui. Ceea ce esti si ce faci striga mult mai tare.
Copy Protected by Chetan's WP-CopyProtect.