Cand se spune ca viata e buna si cand se spune ca este rea, spunem lucruri fara nici o noima. De fapt, trebuie sa spunem ca e si buna si rea in acelasi timp, fiindca numai prin ea putem sa ne dam seama de ce este bunul si ce este raul. Adevarul adevarat este ca viata este delicioasa, oribila, incantatoare, abjecta si dulce, si amara, si ca ea e totul pe pamant.
Viata fara binefacerile stiintei si fara frumusetile artei nu inseamna nimic.
Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere.
Nu trebuie sa traiesti numai pentru tine, ci si pentru altii.
Copy Protected by Chetan's WP-CopyProtect.