Unii oameni si-au faurit despre lume, o data pentru totdeauna, o viziune care-i multumeste... Dupa aceea, toate merg de la sine... Viata lor seamana cu o plimbare cu barca pe timp frumos: n-au de facut altceva decat sa alunece in voia valurilor, pana la debarcader.
Mai bine rămâi tăcut, mai bine nici măcar să nu gândești, dacă nu ești pregătit să acționezi.
(Nașterea Noii Indii)
© CCC
A te micsora vorbind cu umilinta despre tine nu-i oare o prefacatorie a vanitatii? Bine este sa nu vorbesti despre tine. Dar aceasta omul n-o poate face decat daca are siguranta ca cel putin altii vor sti sa vorbeasca despre el.
De indata ce un lucru s-a intamplat, nici nu ne mai gandim ca s-ar fi putut sa nu se intample… sau ca ar fi putut fi cu totul altfel.
Copy Protected by Chetan's WP-CopyProtect.