Da, greşelile le făcea cu puritatea, cu simplicitatea şi cu neglijenţa unui copil. A unui copil care se simţea iubit şi ştia că i se iartă orice.
(Despre George Topârceanu, din corespondența Otiliei Cazimir)
Daca inchizi usa tuturor greselilor, adevarul va ramane afara.
Copy Protected by Chetan's WP-CopyProtect.