Legile, desi sunt sau ar trebui sa fie conventii intre oameni liberi, nu au fost, cel mai adeseori, decat instrumentul pasiunilor catorva, ori s-au nascut dintr-o necesitate intamplatoare si trecatoare.
Pentru a putea face fapte de seama, trebuie sa traim ca si cum nu ne-ar fi dat sa murim niciodata.
Legea omului e legea limbajului.
O tara in care nimeni n-ar incalca legile n-ar avea nevoie de ele.
Copy Protected by Chetan's WP-CopyProtect.