Întotdeauna am crezut că destinul și-ar putea asuma o parte din responsabilitate. Că este o chestiune de noroc. Că nu alegi unde ajungi în lume, nici soarta ta. Viața e o loterie.
(Acrobații)
© CCC
Omul este mai tare ca ursita.
Schimbarea sortii s-o primesti senin...
De treci acum prin ceasuri de furtuna,
nu-nseamna ca asa va fi si maine…
Fii inimos in fata sortii rele,
arata o tarie de granit.
Cand vant prea bun se-abate spre vintrele,
sa ti le strangi la fel de cumpanit.