Toata existenta parea sa se intemeieze pe dualitate, pe contrarii; erai femeie sau barbat, vagabond sau burghez, rational sau simtitor - nicaieri nu puteai trai concomitent inspiratia si expiratia, barbatia si feminitatea, libertatea si ordinea, instinctul si spiritul, intotdeauna unul trebuia platit cu pierderea celuilalt, si intotdeauna si unul, si celalalt erau la fel de importante si demne de a fi dorite!
Cine vrea să fie sincer trebuie să-şi asume riscul de a greşi.
© CCC
Nimic nu a fost, nimic nu va fi, totul este, totul consta din esenta si prezent.
Sensul existentei este de a gasi un sens.