Aș dori să știu cum se descurcă ea cu această empatie extraordinară. Mi-e teamă să mă atașez de cineva - uneori fug de o prietenie în devenire. Și mă întreb astăzi dacă, cu Nadia, nu am încercat să fug de o iubire în devenire. Teama asta viscerală de a depinde de cineva și care încă mă urmărește.
(Acrobații)
© CCC
Nu este nimic mai ingrozitor decat insasi teama.
Cel temut e mai putin ferice decat cei de care se teme.
Ciudat este ca omul adesea se teme tocmai de ceea ce spera.
Sa te temi de ceea ce nu se poate inlatura este o mare prostie.
Copy Protected by Chetan's WP-CopyProtect.